To spotkania dla rodziny lub niewielkiej grupy znajomych od 1 do 5 osób.

Zadzwoń lub napisz do nas by ustalić konkretną godzinę spotkania.

Zapraszamy między 9:00 a 17:00.

Spotkanie trwa 1h.

Koszt spotkania to 60 zł (za 1h dla 1-5 osób).

Dodatkowy osiołek na spacerze to koszt 30 zł. 

GODZINA GŁASKANIA I OPOWIEŚCI NA PASTWISKU

To czas spędzony w nadzwyczajny sposób. Dla niektórych to pierwsze spotkanie z osiołkami. Doświadczony przewodnik opowie o zachowaniach osłów, ich historii, instynktach, ciekawostkach, budowie i fizjologii. Zapraszamy do głaskania, czesania i przytulania. To niezwykłe stado osłów jest nie tylko przez nas pielęgnowane przez cały rok ale też od młodego wychowywane do spotkań z ludźmi. Godziny spędzone na wspólnej pracy mają odzwierciedlenie w opanowaniu i ufności naszych podopiecznych. Osły uwielbiają pieszczoty.

Na pastwisko zapraszamy grupy do 5 osób (2+3). Na jednego dorosłego nie może przypadać więcej niż dwoje dzieci.

Na każde spotkanie umawiamy się indywidualnie z każdym klientem.  Zadzwoń lub napisz do nas by ustalić konkretna godzinę spotkania. Zazwyczaj przyjmujemy klientów między 9:00 a 12:00 i 14:00 a 16:00. Spotkanie trwa zazwyczaj 1h. Koszt takiego spotkania to 60 zł. Dodatkowy osiołek na spacerze to koszt 30zł. 

Jesteśmy tu dla Was, dajcie nam znać o swoich indywidualnych potrzebach. Szczególnie jeśli przyjeżdżacie z osobami mającymi problemy w poruszaniu się lub z odmiennym modelem poznawczym lub komunikującymi się niewerbalnie. 

Jesteś w trudnej sytuacji finansowej? Chcemy, aby każdy miał dostęp do osiołków. Dowiedz się więcej.

*w trakcie spotkania na pastwisku nie karmimy osiołków – dowiedz się więcej

Foto.: Eliza Kwiecień

PRZYGOTOWANIE DO SPOTKANIA

Najważniejszy w przygotowaniu do zajęć jest komfort uczestników, dlatego wszyscy muszą być ubrani odpowiednio do warunków pogodowych. Obowiązują pełne buty (z zasłoniętymi palcami), w deszczowe dni zalecamy kalosze (pastwisko bywa błotniste) oraz kurtka przeciwdeszczowa, ubranie luźne, sportowe (zajęcia wiążą się z aktywnością fizyczną). Należy unikać łańcuszków, długich kolczyków i odstających elementów. Zabrania się wnoszenia ze sobą na pastwisko (nawet w kieszeniach) jedzenia, foliówek oraz przedmiotów, które osioł mógłby połknąć. Plecaki i torby zostawiamy w wyznaczonym przez organizatora miejscu. Na dłuższe spotkania dzieci powinny zabrać ze sobą butelkę wody, przekąski (nikt nie lubi bawić się z pustym brzuszkiem).

PRZECIWWSKAZANIA DO UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH

Przeciwwskazaniami do uczestnictwa w zajęciach mogą być alergie, choroby skóry, podwyższona temperatura, stany zapalne ogólnoustrojowe, choroby infekcyjne, niewygojone rany, odleżyny lub skaleczenia, stany po świeżych złamaniach, operacjach, nietolerancja terapii, niepohamowany lęk i inne.

Foto.: Jakub Sochacki