SPOTKANIE Z OSIOŁKAMI CZYLI GŁASKANIE + OPOWIEŚCI 1H – 50 PLN

Zapraszamy grupy do max 5 osób. Na jednego dorosłego nie może przypadać więcej niż dwoje dzieci. To czas spędzony w nadzwyczajny sposób. Dla niektórych to pierwsze spotkanie z osiołkami. Doświadczony przewodnik opowie o zachowaniach osłów, ich historii, instynktach, ciekawostkach, budowie i fizjologii. To niezwykłe stado osłów jest nie tylko przez nas pielęgnowane przez cały rok ale też od młodego wychowywane do spotkań z ludźmi. Godziny spędzone na wspólnej pracy mają odzwierciedlenie w opanowaniu i ufności naszych podopiecznych. Osły uwielbiają pieszczoty. Zapraszamy do głaskania, czesania i przytulania.

Jesteś w trudnej sytuacji finansowej? Chcemy aby każdy miał dostęp do osiołków. Działamy Fair Play. Dowiedz się więcej.

*nie karmimy osiołków – dowiedz się więcej


PRZYGOTOWANIE DO ZAJĘĆ

Najważniejszy w przygotowaniu do zajęć jest komfort uczestników, dlatego wszyscy muszą być ubrani odpowiednio do warunków pogodowych. Obowiązują pełne buty (z zasłoniętymi palcami), w deszczowe dni zalecamy kalosze (pastwisko bywa błotniste) oraz kurtka przeciwdeszczowa, ubranie luźne, sportowe (zajęcia wiążą się z aktywnością fizyczną). Należy unikać łańcuszków, długich kolczyków i odstających elementów. Zabrania się wnoszenia ze sobą na pastwisko (nawet w kieszeniach) jedzenia, foliówek oraz przedmiotów, które osioł mógłby połknąć. Plecaki i torby zostawiamy w wyznaczonym przez organizatora miejscu. Na dłuższe spotkania dzieci powinny zabrać ze sobą butelkę wody, przekąski (nikt nie lubi bawić się z pustym brzuszkiem).

PRZECIWWSKAZANIA DO UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH

Przeciwwskazaniami do uczestnictwa w zajęciach mogą być alergie, choroby skóry, pasożyty, podwyższona temperatura, stany zapalne ogólnoustrojowe, choroby infekcyjne, niewygojone rany, odleżyny lub skaleczenia, stany po świeżych złamaniach, operacjach, nietolerancja terapii, niepohamowany lęk i inne.