W TYM MOMENCIE PRZYJMUJEMY JEDYNIE WOLONTARIUSZY ZDECYDOWANYCH ZOSTAĆ NA PRZYNAJMNIEJ 2 TYGODNIE. 

Wspólnie tworzymy Osiołkowo. Praca na farmie, w ogrodzie, w drewnie, natura, zwierzęta. Zamieszkaj na naszym polu namiotowym. Poznaj ciekawych ludzi. Zdobądź nowe umiejętności.

To propozycja stworzona dla osób, które chciałyby spędzić czas na łonie natury, pomagając w tworzeniu „Osiołkowa”. Zapraszamy do wspólnej pracy. Wolontariat to nieodpłatna pomoc, wymagamy nie więcej niż 4h Twojego czasu i energii.

Za Wasz wkład w tworzenie z nami tego pięknego miejsca, odwdzięczamy się tym co posiadamy – tą przestrzenią i naszym doświadczeniem. Zapewniamy nocleg, dostęp do podstawowych mediów oraz codzienne trzy pyszne posiłki.

Nasza farma znajduje się w górach świętokrzyskich. Na skraju wsi Baszowice. W otoczeniu pięknych łąk objętych obszarem ochronnym „Natura 2000” oraz lasu będącego częścią Świętokrzyskiego Parku Narodowego. To wszystko sprawia, że atmosfera tego miejsca jest przepełniona pięknem i spokojem.

Mieszkańcami Osiołkowa jesteśmy my – Anna i Piotr Waksmundzcy oraz nasze 8 osiołków, 3 kotki i szczeniak. Osły to nasza wielka pasja. Chcemy zarażać naszą miłością do nich i dzielić się wiedzą na ich temat. To miejsce ma służyć właśnie temu. Prowadzimy również zajęcia onoterapeutyczne, dla osób niepełnosprawnych lub z różnymi dysfunkcjami. Chcemy być ucieczką dla osób szukających wytchnienia. Kiedy poznacie lepiej osiołki, zobaczycie jak świetnie pasują do stylu życia „slow”.

Będziecie mieć możliwość poznać osiołki, ich historię, naturę, pracę z nimi. To okazja do obserwacji ich zachowań stadnych oraz poznania ich indywidualnych charakterów. Oprócz historii o osiołkach, chętnie uraczymy Was historiami o pieszej wędrówce z trzema osiołkami z Francji do Polski, które prezentujemy na największych polskich festiwalach podróżniczych.

To doskonała możliwość na nauczenie się podstawowych umiejętności prawdziwego farmera. Prace w ogródku, drewnie, wspólne porządki w gospodarstwie to nie tylko praca, w miłej atmosferze to praca przynosząca wiele satysfakcji.

Postaramy się urozmaicać wasz pobyt różnymi wydarzeniami – ogniskiem, spacerem z osiołkami, ciekawymi spotkaniami. To także doskonałe miejsce do obserwacji nieba dla amatorów astronomii. Świetna okazja by zacząć biegać po górach lub poznać mało znane, ale urokliwe zakątki naszej okolicy.

Jeśli to trafia do Twojego serca, prześlij do nas wypełniony formularz zgłoszeniowy lub napisz do nas:
https://forms.gle/pkRcnGiK7quLidD88

Liczba miejsc ograniczona.

Czekamy z niecierpliwością by Cię poznać. Zapraszamy!