OPROWADZANKI NA OSIOŁKU DLA DZIECI LUB SPACER DLA STARSZYCH

Będzie się działo. Kameralnie. Indywidualne spotkanie dziecka z osiołkiem to magia. Wybieramy jednego osiołka, z którym dziecko spędza w towarzystwie doświadczonego oślarza całą godzinę. Poznaje zwyczaje, indywidualny charakter, upodobania, budowę i fizjologię, ciekawostki i historyjki o osiołkach. Dowiaduje się o wszystkich bajerach w jakie można wyposażyć jucznego osła. Oglądamy różne rodzaje siodeł i sakw, takich nowoczesnych i rzadko spotykanych tradycyjnych francuskich. Następnie przygotowujemy osła czesząc go i ubieramy w odpowiednie siodło – wybieramy się na przejażdżkę. Tak naprawdę – oprowadzankę – osiołek jest prowadzony przez przewodnika, a dziecko siedzi na grzbiecie osła i asekurowane jest przez dorosłego opiekuna. Całe spotkanie kończy się ulubioną przez wszystkich czynnością – karmieniem. Jeśli dziecko nie wykazuje gotowości bliskiego spotkania z osiołkiem spędza ten czas w towarzystwie prowadzącego i w uznanej przez siebie za bezpieczną odległości od osiołka. To równie cenny czas, kiedy dziecko może obserwować osła, słuchać o nim i stopniowo oswajać się z nową relacją.

Na każde spotkanie umawiamy się indywidualnie z każdym klientem. Przyjmujemy grupy do 5-ciu osób (przy 3 dzieci musi być przynajmniej 2 opiekunów). Zadzwoń lub napisz do nas by ustalić konkretna godzinę spotkania. Zazwyczaj przyjmujemy klientów między 9:00 a 12:00 i 14:00 a 16:00. Spotkanie trwa zazwyczaj 1h. Koszt takiego spotkania to 60 zł. Dodatkowy osiołek na spacerze to koszt 30zł. 

Jesteśmy tu dla Was, dajcie nam znać o swoich indywidualnych potrzebach. Szczególnie jeśli przyjeżdżacie z osobami mającymi problemy w poruszaniu się lub z odmiennym modelem poznawczym lub komunikującymi się niewerbalnie. 

Jesteś w trudnej sytuacji finansowej? Chcemy, aby każdy miał dostęp do osiołków. Dowiedz się więcej.

Foto.: Karolina Kusy

PRZYGOTOWANIE DO ZAJĘĆ

Najważniejszy w przygotowaniu do zajęć jest komfort uczestników, dlatego wszyscy muszą być ubrani odpowiednio do warunków pogodowych. Obowiązują pełne buty (z zasłoniętymi palcami), w deszczowe dni zalecamy kalosze (pastwisko bywa błotniste) oraz kurtka przeciwdeszczowa, ubranie luźne, sportowe (zajęcia wiążą się z aktywnością fizyczną). Należy unikać łańcuszków, długich kolczyków i odstających elementów. Zabrania się wnoszenia ze sobą na pastwisko (nawet w kieszeniach) jedzenia, foliówek oraz przedmiotów, które osioł mógłby połknąć. Plecaki i torby zostawiamy w wyznaczonym przez organizatora miejscu. Na dłuższe spotkania dzieci powinny zabrać ze sobą butelkę wody, przekąski (nikt nie lubi bawić się z pustym brzuszkiem).

Agnieszka Kaczmarczyk-Jary

PRZECIWWSKAZANIA DO UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH

Przeciwwskazaniami do uczestnictwa w zajęciach mogą być alergie, choroby skóry, pasożyty, podwyższona temperatura, stany zapalne ogólnoustrojowe, choroby infekcyjne, niewygojone rany, odleżyny lub skaleczenia, stany po świeżych złamaniach, operacjach, nietolerancja terapii, niepohamowany lęk i inne.

Sylvia Voyages