Osiołkowo

Galeria

Wiosna

Wiosna przynosi piękne zjawiska. Nad łąkami ciekawie układają się chmury i mgły. Nagle wybucha zielenią tak intensywną, że lato może się schować. W deszczu osiołki odmawiają wyjścia na spacery, ale za to cierpliwie czekają na kogoś kto przyjdzie je pogłaskać.

Lato

Lato to dla nas najbardziej intensywny czas. Ciągle coś się dzieje. Wykorzystujemy je w pełni. Zawsze na zewnątrz, z osiołkami i z odwiedzającymi nasze gospodarstwo. Latem pomagają nam wolontariusze z całego świata. Kwitnie pole naszych słoneczników. Ptaki śpiewają na całego. Wieczorami siedzimy przy ognisku.

Jesień

Z nastaniem jesieni nagle tempo dnia ustaje. Wyjeżdżają wolontariusze, robimy porządki przed zimą. Przyroda szybko zmienia się. Wyciągamy swetry z szafy. To jednak nadal czas na pobyt w jurcie, spacer z osiołkiem, żeby przewietrzyć głowę w pierwszych tygodniach roku szkolnego. Można przecież przyjechać do nas nawet całą klasą.

Zima w Osiołkowie

Nie ma złej pogody na przebywanie w naturze, trzeba się tylko odpowiednio ubrać. Zwłaszcza jeśli później można ogrzać się przy ogniu w cieplutkiej jurcie. Śnieg zamienia Osiołkowo w magiczną krainę. Pełną ciszy. Przy odrobinie szczęścia można nawet spotkać lisa. Szczęścia nie trzeba mieć natomiast, żeby spotkać osiołka. Stado pojawia się wszędzie tam, gdzie znajdą sianko. Zimą trzymają się blisko domu.