Osiołkowo

Przejażdżki i głaskanie

To spotkania dla rodziny lub niewielkiej grupy znajomych od 1 do 5 osób. Spotkanie trwa 1h. Koszt spotkania to 100 zł (za 1h dla 1-5 osób). Dodatkowy osiołek na spacerze to koszt 30 zł.

Zapraszamy codziennie między 9:00 a 17:00. Zadzwoń lub napisz do nas by ustalić konkretną godzinę spotkania. 

PRZEJAŻDŻKI NA OSIOŁKU

Będzie się działo. Kameralnie. Indywidualne spotkanie dziecka z osiołkiem to magia. Wybieramy jednego osiołka, z którym dziecko spędza w towarzystwie doświadczonego oślarza całą godzinę. Poznaje zwyczaje, indywidualny charakter, upodobania, budowę i fizjologię, ciekawostki i historyjki o osiołkach. Następnie przygotowujemy osła czesząc go i ubieramy w odpowiednie siodło – wybieramy się na przejażdżkę. Tak naprawdę – oprowadzankę – osiołek jest prowadzony przez przewodnika, a dziecko siedzi na grzbiecie osła i asekurowane jest przez dorosłego opiekuna. Całe spotkanie kończy się ulubioną przez wszystkich czynnością – karmieniem. Jeśli dziecko nie wykazuje gotowości bliskiego spotkania z osiołkiem spędza ten czas w towarzystwie prowadzącego i w uznanej przez siebie za bezpieczną odległości od osiołka. To równie cenny czas, kiedy dziecko może obserwować osła, słuchać o nim i stopniowo oswajać się z nową relacją.

W czasie jednego spotkania możemy przywitać się z osiołkami na pastwisku i wyjść z jednym z nich na oprowadzankę.

Uwaga. Nasze osiołki to nasi przyjaciele. Nie pracują dla nas, ale wraz z nami. Jako istoty czujące i przez nas szanowane mają prawo nie mieć ochoty się akurat dać głaskać. Nasze osiołki są wyjątkowo duże, ważą około 350 kg. Bezpieczna waga jaką mogą dźwigać to 20% masy ich ciała czyli 70 kg. Tyle może dźwigać jednak tylko osiołek, który skończył 7 lat, nie ma zastrzeżeń do jego stanu fizycznego (czyli nie ma żadnych kontuzji ani problemów z kopytami), jest „w formie”. Mimo to wymyśliliśmy sobie, że nasze osiołki nie będą dźwigać więcej niż 40kg. 

GODZINA GŁASKANIA I OPOWIEŚCI NA PASTWISKU

To czas spędzony w nadzwyczajny sposób. Dla niektórych to pierwsze spotkanie z osiołkami. Doświadczony przewodnik opowie o zachowaniach osłów, ich historii, instynktach, ciekawostkach, budowie i fizjologii. Zapraszamy do głaskania, czesania i przytulania, nasze osiołki to uwielbiają. To niezwykłe stado osłów jest nie tylko przez nas pielęgnowane przez cały rok, ale też od małego przygotowane do spotkań z ludźmi. Godziny spędzone na wspólnej pracy mają odzwierciedlenie w opanowaniu i ufności naszych długouchych przyjaciół.

Na pastwisko zapraszamy grupy do 5 osób (2+3). Lepiej, żeby na pastwisku na jednego dorosłego nie przypadało więcej niż dwoje dzieci, nad którymi sprawuje opiekę.

PAMIĘTAJ O REZERWACJI

Na każde spotkanie umawiamy się indywidualnie z każdym klientem.  Zadzwoń lub napisz do nas by ustalić konkretna godzinę spotkania. Na miejscu jesteśmy codziennie między 9:00 a 17:00. Spotkanie trwa zazwyczaj 1h. Koszt takiego spotkania to 80 zł. Dodatkowy osiołek na spacerze to koszt 30zł. 

Jesteśmy tu dla Was, dajcie nam znać o swoich indywidualnych potrzebach. Szczególnie jeśli przyjeżdżacie z osobami mającymi problemy w poruszaniu się, z odmiennym modelem poznawczym lub komunikującymi się niewerbalnie. Ma to również znaczenie w doborze odpowiedniego osiołka na spotkanie. 

Jesteś w trudnej sytuacji finansowej? Chcemy, aby każdy miał dostęp do osiołków. Dowiedz się więcej.

*w trakcie spotkania na pastwisku nie karmimy osiołków – dowiedz się więcej

PRZYGOTOWANIE DO SPOTKANIA

Ubierzcie się wygodnie. Najważniejszy jest Wasz komfort i swoboda w poznawaniu zwierzaków. Załóżcie pełne buty (z zasłoniętymi palcami), na wypadek gdyby osiołek stanął Wam na paluszki. W deszczowe dni zalecamy kalosze (pastwisko bywa błotniste) oraz kurtkę przeciwdeszczową, ubranie luźne, sportowe (jesteśmy na pastwisku i jesteśmy aktywni). Unikamy łańcuszków, długich kolczyków i odstających elementów. Na pastwisko nie wnosimy jedzenia (nawet w kieszeniach czy w torbie), foliówek oraz przedmiotów, które osioł mógłby połknąć. Plecaki i torby możecie zostawić w aucie lub na stoliku. Na dłuższe spotkania dzieci powinny zabrać ze sobą butelkę wody, przekąski (nikt nie lubi bawić się z pustym brzuszkiem).

Swoje zwierzaki zostawcie w domu. Osiołek mógłby być podenerwowany nowym zwierzakiem na jego terytorium.

PRZECIWWSKAZANIA DO UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH

Przeciwwskazaniami do uczestnictwa w zajęciach mogą być alergie, podwyższona temperatura, stany zapalne ogólnoustrojowe, choroby infekcyjne, choroby skóry, niewygojone rany, odleżyny lub skaleczenia, stany po świeżych złamaniach, operacjach, nietolerancja terapii, niepohamowany lęk i inne.

SPOTKANIA Z OSIOŁKAMI NA ZDJĘCIACH

Zobaczcie na te piękne zdjęcia pokazujące spotkania z osiołkami, które zainteresują zarówno dzieci jak i dorosłych.