Osiołkowo

Wolontariat

W TYM MOMENCIE PRZYJMUJEMY JEDYNIE WOLONTARIUSZY ZDECYDOWANYCH ZOSTAĆ NA PRZYNAJMNIEJ 10 DNI. 

Wspólnie tworzymy Osiołkowo. Praca na farmie, w ogrodzie, w drewnie, natura, zwierzęta. Zamieszkaj w naszym tipi. Poznaj ciekawych ludzi. Zdobądź nowe umiejętności.

To propozycja stworzona dla osób, które chciałyby spędzić czas na łonie natury, pomagając w tworzeniu „Osiołkowa”. Zapraszamy do wspólnej pracy. Wolontariat to nieodpłatna pomoc, wymagamy nie więcej niż 4h Twojego czasu i zaangażowania.

Za Wasz wkład w tworzenie z nami tego pięknego miejsca, odwdzięczamy się tym co posiadamy – tą przestrzenią i naszym doświadczeniem. Zapewniamy nocleg, dostęp do podstawowych mediów oraz codzienne trzy pyszne posiłki. Nasi wolontariusze mają nieograniczony dostęp i możliwość spędzania czasu z naszymi zwierzętami.

Mieszkańcami Osiołkowa jesteśmy my – Anna i Piotr Waksmundzcy oraz nasze 8 osiołków, 4 kotki i pies Pestka. Osły to nasza wielka pasja. Chcemy zarażać naszą miłością do nich i dzielić się wiedzą na ich temat. To miejsce ma służyć właśnie temu. Prowadzimy również rekreacyjne spotkania i spacery z osiołkami oraz zajęcia onoterapeutyczne, dla osób z niepełnosprawnościami lub z różnymi dysfunkcjami. Chcemy być ucieczką dla osób szukających wytchnienia. Nasza farma znajduje się w Górach Świętokrzyskich na skraju wsi Baszowice w otoczeniu pięknych łąk objętych obszarem ochronnym „Natura 2000” oraz lasu będącego częścią Świętokrzyskiego Parku Narodowego. To wszystko sprawia, że atmosfera tego miejsca jest przepełniona pięknem i spokojem. Kiedy poznacie lepiej osiołki, zobaczycie jak świetnie pasują do stylu życia „slow”. 

Będziecie mieć możliwość poznać osiołki, ich historię, naturę, pracę z nimi. To okazja do obserwacji ich zachowań stadnych oraz poznania ich indywidualnych charakterów. Oprócz historii o osiołkach, chętnie uraczymy Was historiami o pieszej wędrówce z trzema osiołkami z Francji do Polski, które prezentujemy na największych polskich festiwalach podróżniczych. To doskonała możliwość na nauczenie się podstawowych umiejętności prawdziwego farmera. Prace w ogródku, drewnie, wspólne porządki w gospodarstwie to nie tylko praca, w miłej atmosferze to praca przynosząca wiele satysfakcji. Postaramy się urozmaicać wasz pobyt różnymi wydarzeniami – ogniskiem, spacerem z osiołkami, ciekawymi spotkaniami. To także doskonałe miejsce do obserwacji nieba dla amatorów astronomii. Świetna okazja, by zacząć biegać po górach lub poznać mało znane, ale urokliwe zakątki naszej okolicy.

Liczba osób, które możemy przyjąć jest ograniczona. Jeśli czujesz, że to miejsce dla Ciebie, prześlij do nas wypełniony formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/pkRcnGiK7quLidD88

Jeśli jesteście zdecydowani by przyjechać do nas na „już” zadzwońcie koniecznie, może właśnie potrzebujemy Waszej pomocy.

Czekamy z niecierpliwością by Cię poznać. Zapraszamy!